Електронне урядування в Україні

Autor

  • Л. Ф. Грінберг Київський національний університет культури і мистецтв

Abstrakt

На шляху до євроінтеграції перед Україною гостро постала проблема реформування структури державного управління на різних рівнях для оптимізування їх роботи та зменшення корупції. Протиріччя між громадськістю і владою створило умови для зміни ситуації в українському суспільстві. Система електронного урядування побудована на принципах пріоритетності інтересів людини, передбачає гарантування їй права на інформацію, надання широкого спектру можливостей для створення й накопичення знань та інформації, вільного доступу, користування, розповсюдження та обміну інформацією, у здійсненні інших дій з інформацією та даними, які прописані у ряді декларацій та конвенцій, визначені вітчизняним і міжнародним законодавством. Розвиток української держави у процесі формування інформаційного суспільства, орієнтованого на інтереси людей, вимагає сучасних форм державного управління.

Biogram autora

Л. Ф. Грінберг , Київський національний університет культури і мистецтв

канд. іст. наук, доцент

Bibliografia

Архипова Є. О. Електронне урядування як форма організації державного управління. Державне управління: удосконалення та розвиток. 2015. № 5. URL: http://www.dy.nayka.com.ua/?op=1&z=855.

Клімушин П. С., Серенок А. О.Електронне урядування в інформаційному суспільстві. URL: http://www.nbuv.gov.ua.

Лопушинський І. П. Упровадження електронного урядування в роботу органів виконавчої влади України як вагома складова реформування державної служби. Публічне управління: теорія та практика: збірник наукових праць Асоціації докторів наук з державного управління. Харків : Вид-во «ДокНаукДержУпр», 2010. № 2. С. 194–198.

Про інформацію : Закон України Закон України від 2 жовтня 1992 р. №2657-XII. Відомості Верховної Ради України. 1992. № 48. Ст. 650.

Про схвалення Концепції розвитку електронного урядування в Україні: Розпорядження КМУ від 20.09.2017 № 649-р. URL: http: // search.ligazakon.ua/l_doc2.nsf/link1/KR170649.html.

Семенченко А. І. Електронне урядування в Україні: проблеми та шляхи вирішення. Електронне урядування: міжнародний науковий фаховий журнал. 2010. № 1. С. 6– 17.

Семенченко А. І., Власенко Р.В. Кадрове забезпечення електронного урядування в Україні. / Інформаційна складова державної політики та управління : монографія. К. : К.І.С., 2015. С. 299–307. Авт.: С. 300–305.

Електронний уряд : науково-практичний довідник / Уклад.: С. А. Чукут, І. В. Клименко, К. О. Линьов; за заг. ред. С. А. Чукут. К. : Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, ін-т підвищ. кваліфікації керів. кадрів, 2007. URL: http://ktpu.kpi.ua/wpcontent/uploads/2016/02/Elektronnij-uryad_nauk_prak-dovidnik_CHukut_Linov_Klimenko.pdf.

##submission.downloads##

Opublikowane

2022-01-24

Jak cytować

[1]
Грінберг , Л.Ф. 2022. Електронне урядування в Україні. Інформація та соціум. (sty. 2022), 58-60.

Numer

Dział

Секція 6 Прикладні аспекти використання інформаційних систем