Інформаційно-пошукові системи в бібліотеці
Abstract
Широке поширення персональних комп’ютерів та швидкий розвиток телекомунікаційних мереж призвели до інтенсивного зростання електронних бібліотек. Сьогодні багато статей і книг публікуються безпосередньо в електронному форматі, а паперові джерела інформації активно оцифровуються. Однією з найактуальніших потреб, що виникають під час роботи з великою кількістю електронних джерел, очевидно, є швидкий пошук із наданням релевантних і точних результатів, тобто необхідно знайти сам документ і конкретну сторінку чи абзац у цьому документі. Особливу цінність являє собою контекстний пошук, який враховує тематику тексту під час видачі результатів на пошуковий запит. Це важливо в основному у пошуку наукової літератури, оскільки багато термінів мають різне значення у різних науках, і релевантність результатів істотно залежить від визначення контексту, у якому необхідно знайти інформацію. Збирання даних може здійснюватися або людиною, або за допомогою технічних засобів і систем – апаратно.
References
Бонч-Бруєвич Г. Ф., Носенко Т. І. Організація та обробка електронної інформацій: навчальний посібник. Київ, 2013. 92 с.
Оністрат Н. Електронні та карткові інформаційно-пошукові системи бібліотеки: питання взаємодії. Бібліотечний форум України. 2007. С. 14–16. URL: https://core.ac.uk/download/ pdf/187221801.pdf
Резниченко В. А. Інтеграція наукових електронних бібліотек на основі протоколу. OAI-PMH Проблеми програмування. 2007. С. 97–112.
Спірін О. М., Яцишин А. В., Іванова С. М., Кільченко А. В. Використання електронних систем відкритого доступу для інформаційно-аналітичної підтримки педагогічних досліджень. Інформаційні технології і засоби навчання. 2016. 174 с.
Сухий О. Л. Алгоритми пошуку. Алгоритми пошуку в інформаційних системах: методичні рекомендації. Київ. 2015. 70 с.