До питання про гуманітарні та освітні проєкти бібліотек
Abstract
У період трансформації, пошуку та формування нового іміджу перед сучасними бібліотеками стоять складні завдання. З одного боку, бібліотека як соціокультурний інститут, що сприяє формуванню духовних та моральних цінностей у суспільстві, а також відображає його багатовікову інтелектуальну традицію, має зберегти за собою цю функцію, з іншого – в інформаційному суспільстві, що швидко змінюється, в конкуренції з інтернетом, бібліотеці необхідно розширювати свої функції і в багатьох випадках позиціонувати себе не тільки як заклад культури, а і як майданчик для розв’язання інших гуманітарних проблем.
References
Ворошилов О. Інформаційна аналітика як напрям роботи сучасної бібліотеки. Бібліотечний вісник. 2015. № 3. С. 12–17.
Воскобойнікова-Гузєва О. Соціокомунікаційна діяльність провідних бібліотек України в новітніх умовах. Бібліотечний вісник. 2016. № 1. С. 12–17.
Жукова В. Трансформація бібліотеки в інфраструктурі глобального інформаційного суспільства. Бібліотечний вісник. 2014. № 3. С. 3–7.
Каращук О. Бібліотека в сучасному інформаційному просторі. Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. 2016. Вип. 43. С. 596–610.
Сусак А. В. Функції бібліотеки в сучасному інформаційному просторі. Вісник Львівського університету. 2007. Вип. 1. С. 194–198.
Чотири простори бібліотеки: модель діяльності: практичний посібник / автори-укладачі: О. Бояринова, О. Бруй, Л. Лугова, Я. Сошинська, І. Шевченко; Українська бібліотечна асоціація. Київ: ВГО Українська бібліотечна асоціація, 2020. 104 с.